Podium orlików SP 10 w Świątecznym turnieju!

W sobotę grupa Orlików wzięła udział w turnieju świątecznym organizowanym przez Trik Sołtysowice. Oprócz naszego zespołu w rozgrywkach udział wzięły drużyny: Olympic Wrocław 1, Olympic Wrocław 2, Widawa Psary 1, Widawa Psary 2, Trik Sołtysowice 1, Trik Sołtysowice 2 oraz AP Champions Wrocław.

Turniej odbywał się systemem ligowym - "każdy z każdym", zatem Unia Wrocław rozegrała 7 meczów.

Rozgrywki zaczęliśmy wygrywając pierwszy mecz z Widawą Psary 4:0. Chłopcy spisali się niesamowicie. Wojtek Prokop strzelił piękną bramkę głową, która była zapowiedzią jego znakomitej formy strzeleckiej w tym dniu. Po jednej bramce dołożyli Filip Tomczyk, Oliwier Mech oraz Kuba Salomon.

Drugi mecz z Olympiciem Wrocław 2 wygraliśmy 5:0. Wojtek ustrzelił hat tricka (kolejna bramka zdobyta głową po wzorowej akcji całej drużyny i idealnej asyście Michała Wójcika). Strzelali w tym meczu także Filip Tomczyk i Oliwier Mech.

Trzeci mecz z Trikiem Sołtysowice 1 był meczem słabszym w naszym wykonaniu. Chłopcy zachłyśnięci wysokimi wygranymi w poprzednich meczach grali bardziej egoistycznie, szukając indywidualnych rozwiązań, zapominając, że piłka nożna jest przecież grą zespołową. Na szczęście bardzo mocnym punktem naszej drużyny jest Dominik Stachurski na bramce, który ratował zespół efektownymi interwencjami. Wygrywamy 3:2. Bramki strzelali Michał Bander oraz dwukrotnie Michał Wójcik.

Kolejny mecz z Olympic Wrocław 1. Wracamy do gry, do której przyzwyczaiła nas Unia Wrocław na początku turnieju. Sporo składnych akcji, z pomysłem, z podejmowaniem lepszych decyzji. Strzelamy rywalom 5 bramek (Wojtek Prokop, Michał Wójcik, Michał Bander, Oliwier Mech x2), a Dominik zachowuje" czyste konto".

W piątym meczu spotykamy się z Widawą Psary 2, która okazuje się bardzo wymagającym przeciwnikiem, narzucając od początku spotkania swoje tempo gry. Strzelają nam 2 gole, Wojtek Prokop zdobywa bramkę kontaktową, jednak nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z lepiej dysponowanym rywalem przegrywając 1:3.

W przedostatnim meczu dokonujemy zmiany na bramce. Dominik Stachurski świetnie spisuje się tym razem w roli napastnika strzelając bramkę. Po jednym golu dokładają także Kuba Salamon oraz Michał Wójcik. Pojedynek kończy się wynikiem 3:1.

Ostatni mecz Unii Wrocław w turnieju był nie lada wyzwaniem, bowiem przeciwnikiem była drużyna AP Champions, która miała niesamowity bilans bramowy. Rywale na swoim koncie mieli tylko jeden remis i byli faworytem turnieju. Dla nas tej pojedynek okazał się sprawdzeniem naszych umiejętności defensywnych. Niestety nie zdaliśmy tego trudnego egzaminu przegrywając 0:5, a nasz rywal zdobył pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Unia Wrocław wywalczyła 3 miejsce w turnieju ! Najbardziej cieszy jednak fakt, że wszyscy zawodnicy realizowali założenia meczowe, a pracę wykonaną na treningach potrafią przełożyć na mecz.

Brawo chłopcy ! Świetna robota !

Gratulacje także dla Wojtka Prokopa za zdobycie statuetki dla najlepszego zawodnika turnieju !

Unię Wrocław tego dnia reprezentowali: Dominik Stachurski, Michał Bander, Michał Witkowski, Filip Tomczyk, Oliwier Mech, Kuba Salamon, Maks Krzywański, Wojtek Prokop, Michał Wójcik.